2020.01.12 – Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Chrztu Pańskiego

Rok A

12 stycznia 2020 r.

  1. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego (podczas liturgii możemy je wykonywać tylko na przygotowanie darów i zakończenie), czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12:00 zapraszam na spotkanie formacyjne dzieci z klas III oraz ich rodziców w ramach przygotowania do pierwszego spotkania Chrystusa w sakramencie pokuty i pojednania oraz przez Komunię świętą w Eucharystii.
  3. W środę, 15 stycznia, zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz na wieczorną Eucharystię w intencji próśb i podziękowań o godz. 18:00.
  4. W piątek, 17 stycznia, wspomnienie św. Antoniego, opata, żyjącego na przełomie III i IV wieku, pustelnika, który do dziś znajduje naśladowców w praktykowaniu takiej drogi doskonałości chrześcijańskiej.
  5. W piątek, 17 stycznia, obchodzimy Dzień Judaizmu. Spróbujmy tego dnia szczególnie sięgnąć po Pismo Święte, aby tam szukać wspólnych korzeni naszej wiary i uczyć się od Abrahama, jak bez reszty zaufać Panu Bogu.
  6. W dniach od 18 do 25 stycznia w Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  7. W sobotę, 18 stycznia, o godz. 18:00 będzie celebrowana pierwsza Msza św. z 2 Niedzieli Zwykłej.
  8. W przyszłą niedzielę, 19 stycznia, zbieramy ofiary na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku.
  9. Rozpoczęła się w naszej parafii wizyta duszpasterska, zwana kolędą. Pragnę odwiedzić moich Parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Kolęda ma także służyć lepszemu wzajemnemu poznaniu się. Niech to będzie okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach naszej parafii. Składane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na remont naszego kościoła (odnowienie malatury w prezbiterium oraz remont zakrystii).

Porządek kolędy w tym tygodniu:

13 stycznia (poniedziałek) – Iwaśki – od godz. 9:00

14 stycznia (wtorek) – Marcinowo – od godz. 9:00

15 stycznia (środa) – Dorsze – od godz. 9:00

16 stycznia (czwartek) – Skomętno Wielkie – od godz. 9:00

20 stycznia (poniedziałek) – Grądzkie Ełckie – od godz. 9:00