2020.01.19 – Ogłoszenia duszpasterskie

2 Niedziela Zwykła

Rok A

19 stycznia 2020 r.

  1. W Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie.
  2. Dzisiaj zbieramy ofiary na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku.
  3. W trzeci poniedziałek miesiąca, tj. 20 stycznia, zapraszam członków Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa na Mszę św. o godz. 18:00 ku czci Ducha Świętego o dary i owoce Ducha Świętego.
  4. We wtorek, 21 stycznia, obchodzimy wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy, która jako 12-letnia dziewczynka poniosła śmierć na stadionie Domicjana około 305 roku.
  5. We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.
  6. W środę, 22 stycznia, zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz na wieczorną Eucharystię w intencji próśb i podziękowań o godz. 18:00.
  7. W piątek, 24 stycznia, przypada wspomnienie św. Franciszka Salezego (1567-1622), biskupa i doktora Kościoła, wybitnego pisarza, patrona dziennikarzy i prasy katolickiej.
  8. W święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, przypadające w sobotę, 25 stycznia, prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień.
  9. W sobotę, 25 stycznia, o godz. 18:00 będzie celebrowana pierwsza Msza św. z 3 Niedzieli Zwykłej.
  10. Trwa w naszej parafii wizyta duszpasterska, zwana kolędą. Pragnę odwiedzić moich Parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Kolęda ma także służyć lepszemu wzajemnemu poznaniu się. Niech to będzie okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach naszej parafii. Składane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na remont naszego kościoła (odnowienie malatury w prezbiterium oraz remont zakrystii).

 

Porządek kolędy w tym tygodniu:

20 stycznia (poniedziałek) – Grądzkie Ełckie – od godz. 9:00

21 stycznia (wtorek) – Długie I (od P. Karpiej do P. Klekotko) – od godz. 9:00

22 stycznia (środa) – Długie II (od P. Budzińskich do P. Mikielskich) – od godz. 9:00

23 stycznia (czwartek) – Krzyżewo – od godz. 9:00

24 stycznia (piątek) – Maże – od godz. 9:00

27 stycznia (poniedziałek) – Milewo, część I (kolonie i wieś; od P. Paszkowskich do P. Zimińskich) – od godz. 9:00