2020.01.26 – Ogłoszenia duszpasterskie

3 Niedziela Zwykła

Rok A

26 stycznia 2020 r.

  1. Serdecznie dziękuję mieszkańcom miejscowości Długie za sprzątanie naszego kościoła oraz za ofiary na kwiaty. Serdecznie proszę mieszkańców miejscowości Grądzkie Ełckie o przejęcie kolejki sprzątania naszej świątyni.
  2. We wtorek, 28 stycznia, wspomnienie św. Tomasza z Akwinu (1225-1274), doktora Kościoła, jednego z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej; jego dzieła filozoficzne i teologiczne do dziś stanowią ważną inspirację dla nauczania Kościoła.
  3. W środę, 29 stycznia, zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz na wieczorną Eucharystię w intencji próśb i podziękowań o godz. 18:00.
  4. W piątek, 31 stycznia, przypada wspomnienie św. Jana Bosko (1815-1888), założyciela zgromadzenia salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, wielkiego pedagoga i apostoła młodzieży.
  5. W pierwszą sobotę miesiąca, 1 lutego, uczcimy Niepokalane Serce Maryi. Z tej okazji zostanie odprawiona o godz. 7:30 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
  6. W sobotę, 1 lutego, o godz. 18:00 będzie celebrowana pierwsza Msza św. z Niedzieli Święta Ofiarowania Pańskiego.
  7. Tego dnia o godz. 19:00 rozpocznie się nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca, na które serdecznie zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej.
  8. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, przypada pierwsza niedziela miesiąca. Pół godziny przed każdą Mszą św. modlimy się za naszych bliskich zmarłych modlitwą wspominkową w niedzielę, 9 lutego.
  9. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia na każdą Mszę Świętą przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.
  10. Trwa w naszej parafii wizyta duszpasterska, zwana kolędą. Pragnę odwiedzić moich Parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Kolęda ma także służyć lepszemu wzajemnemu poznaniu się. Niech to będzie okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach naszej parafii. Składane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na remont naszego kościoła (odnowienie malatury w prezbiterium oraz remont zakrystii).

Porządek kolędy w tym tygodniu:

27 stycznia (poniedziałek) – Milewo, część I (kolonie i wieś; od P. Paszkowskich do P. Zimińskich) – od godz. 9:00

28 stycznia (wtorek) – Milewo, część II (kolonie i wieś; od P. Wojtulewicz do P. Surażyńskich) – od godz. 9:00

29 stycznia (środa) – kolędy nie ma

30 stycznia (czwartek) – Milewo, część III, osiedle bloki – od godz. 9:00

31 stycznia (piątek) – Piętki, część I, wieś – od godz. 9:00

3 lutego (poniedziałek) – Piętki, część II, osiedle bloki – od godz. 9:00