2020.02.02 – Ogłoszenia duszpasterskie

4 Niedziela Zwykła

Rok A

2 lutego 2020 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę, 2 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej.
 2. W święto Ofiarowania Pańskiego w Kościele powszechnym obchodzimy ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego – tegoroczny jest już 24. z kolei. Naszą modlitwą obejmujemy osoby, które oddały swoje życie na służbę Panu Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Prośmy też o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Niech nie zabraknie też wsparcia materialnego dla klasztorów klauzurowych i domów zakonnych.
 3. W środę, 5 lutego, przypada wspomnienie św. Agaty, męczennicy sycylijskiej z pierwszych wieków chrześcijaństwa, której kult szybko rozszerzył się na cały Kościół, patronki kobiet karmiących i w chorobach piersi. We wspomnienie św. Agaty, po Mszy Świętej o godz. 7:30 pobłogosławimy chleb i wodę.
 4. W środę, 5 lutego, zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz na wieczorną Eucharystię w intencji próśb i podziękowań o godz. 18:00.
 5. W czwartek, 6 lutego, wspomnienie św. Pawła Miki (1565-1597) i 25 Towarzyszy, pierwszych męczenników na Dalekim Wschodzie, ukrzyżowanych w Nagasaki w Japonii.
 6. W pierwszy czwartek miesiąca, 6 lutego, dziękujemy za dar Eucharystii oraz modlimy się o nowe powołania kapłańskie, do życia konsekrowanego, misyjnego oraz do sakramentalnego małżeństwa, a także w intencji naszej młodzieży o dobre rozeznanie swojego powołania. Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się w naszym kościele po Mszy św. o godz. 7:30 i będzie trwała do godz. 18:00.
 7. W piątek, 7 lutego, przypada pierwszy piątek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7:30 i 18:00 odprawione zostanie nabożeństwo, podczas którego będziemy odmawiali Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odwiedziny chorych od godz. 9:00.
 8. W sobotę, 8 lutego, o godz. 18:00 będzie celebrowana pierwsza Msza św. z 5 Niedzieli Zwykłej.
 9. W przyszłą niedzielę, 9 lutego, pół godziny przed każdą Mszą św. modlimy się za naszych bliskich zmarłych modlitwą wspominkową.
 10. W następną niedzielę, 9 lutego, będziemy zbierać ofiary na tacę na zakup opału do ogrzewania naszego kościoła.
 11. W przyszłą niedzielę, 9 lutego, po Mszy św. o godz. 12:00 zapraszam na spotkanie formacyjne dzieci z klas III oraz ich rodziców w ramach przygotowania do pierwszego spotkania Chrystusa w sakramencie pokuty i pojednania oraz przez Komunię świętą w Eucharystii. Poświęcenie świec dla dzieci z klas III.
 12. Trwa w naszej parafii wizyta duszpasterska, zwana kolędą. Pragnę odwiedzić moich Parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Kolęda ma także służyć lepszemu wzajemnemu poznaniu się. Niech to będzie okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach naszej parafii. Składane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na remont naszego kościoła (odnowienie malatury w prezbiterium oraz remont zakrystii).

Porządek kolędy w tym tygodniu:

3 lutego (poniedziałek) – Piętki, część II, osiedle bloki – od godz. 9:00;

4 lutego (wtorek) – Piętki, część III, bloki oraz domy bliźniacze – od godz. 9:00;

5 lutego (środa) – Kalinowo, ul. Osiedlowa 10 – od godz. 15:00;

6 lutego (czwartek) – Kalinowo, ul. Osiedlowa 12 – od godz. 15:00;

10 lutego (poniedziałek) – Kalinowo, ul. Osiedlowa 14 – od godz. 15:00.