2020.03.08 – Ogłoszenia duszpasterskie

2 Niedziela Wielkiego Postu

Rok A

8 marca 2020 r.

  1. Dziś przypada druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pojednania i pokuty. Czyni to także przez organizowanie w tym czasie rekolekcji.
  2. Dzisiaj rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie parafialnej. Porządek rekolekcji jest następujący:

 

Sobota, 7 marca 2020 r., rozpoczęcie rekolekcji

godz. 18:00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną ogólną

 

2 Niedziela Wielkiego Postu, 8 marca 2020 r.

godz. 8:00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną ogólną

godz. 10:00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną ogólną

godz. 12:00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną ogólną

godz. 17:00 – Gorzkie Żale

 

Poniedziałek, 9 marca 2020 r.

godz. 10:00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną ogólną

godz. 11:00 – nauka stanowa dla małżeństw i rodzin

godz. 11:30 – Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dzieci szkoły podstawowej: klasy I-V

godz. 18:00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną ogólną

godz. 19:00 – nauka stanowa dla małżeństw i rodzin

 

Wtorek, 10 marca 2020 r.

godz. 10:00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną ogólną

godz. 11:00 – nauka stanowa dla małżeństw i rodzin

godz. 11:30 – Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dzieci szkoły podstawowej: klasy VI-VIII

godz. 18:00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną ogólną

godz. 19:00 – nauka stanowa dla małżeństw i rodzin

 

Sakrament pokuty i pojednania w poniedziałek i wtorek pół godziny przed każdą Mszą św.

 

  1. Przypominam, że w naszym kościele w każdy piątek o godz. 17:30 razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę krzyżową, a w niedziele o godz. 17:00 rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich żali. Wszystkich zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach. Zachęcam szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. oraz młodzież do sakramentu bierzmowania do czynnego udziału w tych nabożeństwach.
  2. Dzisiaj przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar do puszek na potrzeby misji przed kościołem po każdej Mszy Świętej.
  3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12:00 zapraszam na spotkanie formacyjne dzieci z klas III oraz ich rodziców w ramach przygotowania do pierwszego spotkania Chrystusa w sakramencie pokuty i pojednania oraz przez Komunię świętą w Eucharystii. Poświęcenie książeczek do modlitwy dla dzieci z klas III.
  4. W środę, 11 marca, zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz na wieczorną Eucharystię w intencji próśb i podziękowań o godz. 18:00.
  5. W sobotę, 14 marca, o godz. 18:00 będzie celebrowana pierwsza Msza św. z 3 Niedzieli Wielkiego Postu.
  6. W przyszłą niedzielę, 15 marca, po Mszy św. o godz. 12:00, zapraszam na spotkanie formacyjne młodzież z klas VI, VII i VIII oraz ich rodziców w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  7. W przyszłą niedzielę, 15 marca, będziemy zbierać ofiary na tacę na zakup opału do ogrzewania naszego kościoła.