2020.03.15 – Ogłoszenia duszpasterskie

3 Niedziela Wielkiego Postu

Rok A

15 marca 2020 r.

  1. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w świętym czasie Wielkiego Postu jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego, rodzinnego i społecznego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże miłosierdzie. Nawrócenie ma się dokonać przede wszystkim w naszym sercu.
  2. Wielki Post jest czasem dobrych postanowień, odwrócenia się od zła i czynienia dobra. Warto, żeby te postanowienia miały bardzo konkretny wymiar. Niech to będzie codzienna dodatkowa chwila przeznaczona na lekturę Pisma Świętego, na rozmyślanie męki i śmierci Pana Jezusa, na modlitwę i zastanowienie się nad własnym życiem, postępowaniem. Pamiętajmy o dobrym przeżyciu sakramentu pokuty i pojednania.
  3. Serdecznie dziękuję mieszkańcom miejscowości Krzyżewo za sprzątanie naszego kościoła oraz za ofiary na kwiaty. Serdecznie proszę mieszkańców miejscowości Maże o przejęcie kolejki sprzątania naszej świątyni.
  4. Dzisiaj zbieramy ofiary na tacę na zakup opału do ogrzewania naszego kościoła.
  5. W trzeci poniedziałek miesiąca, tj. 16 marca, zapraszam członków Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa na Mszę św. o godz. 18:00 ku czci Ducha Świętego o dary i owoce Ducha Świętego.
  6. W środę, 18 marca, zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz wieczorną Eucharystię o godz. 18:00. Prośmy, aby Matka Najświętsza wspierała nas na drogach wielkopostnego nawrócenia, w tym bardzo trudnym czasie.
  7. W czwartek, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Papież Pius IX w 1870 roku ogłosił go patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich. Podczas Mszy Świętej o godz. 10:00 i 18:00 tego dnia przez wstawiennictwo Opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy modlić się za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej i o godne wypełnianie przez nich swojego powołania. Kiedy wokół tyle trudności, codziennych kłopotów, warto zwracać się o pomoc do Świętego Józefa nie tylko w dniu jego święta, ale także w każdy wtorek szczególnie jemu poświęcony. Święty Józef jest też patronem dobrej śmierci. Według tradycji odszedł z tego świata w ramionach samego Pana Jezusa. Jego wstawiennictwu będziemy zatem polecać wszystkich konających.
  8. W sobotę, 21 marca, o godz. 18:00 będzie celebrowana pierwsza Msza św. z 4 Niedzieli Wielkiego Postu.
  9. Caritas Diecezji Ełckiej – podobnie jak w latach ubiegłych – pragnie zachęcić do włączenia się w Wielkanocne Dzieło Caritas poprzez nabycie Baranków Wielkanocnych. Każdy Baranek Wielkanocny za kwotę 6,00 zł jest cegiełką na rozbudowę centrum senioralnego „Misericordia” w Ełku.