2020.03.22 – Ogłoszenia duszpasterskie

4 Niedziela Wielkiego Postu

Rok A

22 marca 2020 r.

  1. Wielki Post, który obecnie przeżywamy, to wyjątkowa okazja do nawrócenia, do odnowienia naszej przyjaźni z Bogiem. To czas powracania do korzeni wiary i zadziwienia nad tajemnicą Bożej miłości, której wyrazem jest też stała obecność Pana Jezusa w Eucharystii. Dobrze wykorzystajmy ten czas, aby ugruntować w sobie człowieka prawego sumienia i autentycznie zaangażowanego w budowanie królestwa Bożego.
  2. W dzisiejszą niedzielę Msze Święte celebrujemy o godz. 8:00, 10:00, 12:00, 15:00 i 18:00.
  3. We wtorek, 24 marca, obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Wybór daty nawiązuje do dnia, w którym Niemcy w 1944 roku w Markowej zamordowali rodzinę Ulmów: Józefa i Wiktorię oraz ich dzieci, wraz z ukrywającymi się u nich Żydami. Dzień ten ustanowiono w 2018 roku, aby upamiętnić Polaków – bohaterów, którzy w akcie heroicznej odwagi, męstwa, współczucia i solidarności, wierni najwyższym wartościom etycznym i nakazom chrześcijańskiego miłosierdzia ratowali swoich żydowskich bliźnich od zagłady.
  4. W najbliższą środę, 25 marca, będziemy przeżywali uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tę uroczystość celebrujemy początek naszego odkupienia. Syn Boży wcielił się w łono Najświętszej Maryi Panny, aby wyzwolić nas spod panowania grzechu i zła. Msze Święte tego dnia w naszym kościele celebrujemy o godz. 10:00 i 18:00.
  5. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest zarazem Dniem Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu osoby, które pragną podjąć się zadania modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, będą mogły rozpocząć swoją dziewięciomiesięczną nowennę. Zainteresowani mogą zabrać ze stolika pod chórem przygotowaną w kopercie ulotkę, zawierającą potrzebne informacje i teksty do złożenia przyrzeczeń duchowej adopcji. Informacja znajduje się też na stronach internetowych. Uroczyste przystąpienie do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w naszym kościele odbędzie się w środę podczas Mszy Świętej o godz. 18:00. Osoby pragnące podjąć te zobowiązania przynoszą ze sobą świece.
  6. W środę, 25 marca, zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz wieczorną Eucharystię o godz. 18:00.
  7. W czwartek, 26 marca, przypada w Kościele polskim Dzień modlitw za więźniów z okazji wspomnienia Świętego Dobrego Łotra. Jego kult rozpowszechnili franciszkanie, którzy przedstawiali go jako patrona skazanych na śmierć. Patronuje on również więźniom, kapelanom więziennym, przewoźnikom, proszącym o dobrą śmierć, pokutującym i nawróconym grzesznikom, a także skruszonym złodziejom.
  8. W sobotę, 28 marca, o godz. 18:00 będzie celebrowana pierwsza Msza św. z 5 Niedzieli Wielkiego Postu.
  9. W przyszłą niedzielę, 29 marca, Msze Święte o godz. 8:00, 10:00, 12:00, 15:00 i 18:00.
  10. Caritas Diecezji Ełckiej – podobnie jak w latach ubiegłych – pragnie zachęcić do włączenia się w Wielkanocne Dzieło Caritas poprzez nabycie Baranków Wielkanocnych. Każdy Baranek Wielkanocny za kwotę 6,00 zł jest cegiełką na rozbudowę centrum senioralnego „Misericordia” w Ełku.