2020.03.29 – Ogłoszenia duszpasterskie

5 Niedziela Wielkiego Postu

Rok A

29 marca 2020 r.

 1. Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu – zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej.
 2. Serdecznie dziękuję mieszkańcom miejscowości Maże za sprzątanie naszego kościoła oraz za ofiary na kwiaty. Serdecznie proszę mieszkańców miejscowości Milewo o przejęcie kolejki sprzątania naszej świątyni.
 3. W dzisiejszą niedzielę Msze Święte celebrujemy o godz. 8:00, 10:00, 12:00, 15:00 i 18:00.
 4. W poniedziałek, 30 marca, przypada 28. rocznica śmierci ks. Kazimierza Włodarczyka.
 5. W środę, 1 kwietnia, o godz. 18:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 7. W pierwszy czwartek miesiąca, 2 kwietnia, dziękujemy za dar Eucharystii oraz modlimy się o nowe powołania kapłańskie, do życia konsekrowanego, misyjnego oraz do sakramentalnego małżeństwa, a także w intencji naszej młodzieży o dobre rozeznanie swojego powołania. Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się w naszym kościele po Mszy św. o godz. 7:30 i będzie trwała do godz. 18:00.
 8. W piątek, 3 kwietnia, przypada pierwszy piątek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7:30 i 18:00 odprawione zostanie nabożeństwo, podczas którego będziemy odmawiali Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie ma odwiedzin chorych.
 9. W pierwszą sobotę miesiąca, 4 kwietnia, uczcimy Niepokalane Serce Maryi. Z tej okazji zostanie odprawiona o godz. 7:30 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
 10. W sobotę o godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Po Koronce nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca.
 11. W sobotę, 4 kwietnia, o godz. 18:00 będzie celebrowana pierwsza Msza św. z Niedzieli Palmowej Męki Pańskiej.
 12. Przyszła niedziela, 5 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana.
 13. W przyszłą niedzielę, 5 kwietnia, Msze Święte o godz. 8:00, 10:00, 12:00, 15:00 i 18:00.
 14. Caritas Diecezji Ełckiej – podobnie jak w latach ubiegłych – pragnie zachęcić do włączenia się w Wielkanocne Dzieło Caritas poprzez nabycie Baranków Wielkanocnych. Każdy Baranek Wielkanocny za kwotę 6,00 zł jest cegiełką na rozbudowę centrum senioralnego „Misericordia” w Ełku.