2020.04.05 – Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

Rok A

5 kwietnia 2020 r.

  1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Tak jak Pan Jezus wszedł do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas. Oby nie okazało się jednak, że stoimy w tłumie, który woła: „Hosanna”, a za chwilę będzie wołał: „Na krzyż z Nim!”.
  2. W dzisiejszą niedzielę Msze Święte celebrujemy o godz. 8:00, 10:00, 12:00, 15:00 i 18:00.
  3. W środę, 8 kwietnia, o godz. 18:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. Sakrament pokuty będzie sprawowany poza konfesjonałem, w sali, w domu parafialnym. Bardzo proszę nie gromadzić się w jednym czasie w jednej kilkuosobowej grupie i zachowywać bezpieczne odległości w kolejce do spowiedzi. Spowiedź będzie w Wielki Czwartek od godz. 16:00, w Wielki Piątek od godz. 16:00 oraz po Liturgii Męki Pańskiej od godz. 20:30, w Wielką Sobotę od godz. 16:00.
  5. W Wielki Czwartek, 9 kwietnia, we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia przez Chrystusa sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. Po hymnie „Chwała na wysokości Bogu” milkną dzwony i organy. Liturgia tej Mszy Świętej w naszym kościele rozpocznie się o godz. 19:00 /liczba wiernych w kościele – do 5 osób/.
  6. W Wielki Piątek, 10 kwietnia, wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu ilości posiłków. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do rozpoczęcia 60. roku życia. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do grobu Pańskiego. Początek Liturgii Męki Pańskiej o godz. 19:00 /liczba wiernych w kościele – do 5 osób/. Po liturgii będzie indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim przez całą noc.
  7. Wielka Sobota, 11 kwietnia, jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. Pamiętajmy o duchowej adoracji. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązują cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych. Tego dnia rezygnujemy ze wspólnotowego poświęcenia pokarmów wielkanocnych w kościele i po wsiach.
  8. W sobotni wieczór rozpoczynamy wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa. Wigilia Paschalna w naszym kościele rozpocznie się o godz. 20:00 /liczba wiernych w kościele – do 5 osób/.
  9. W przyszłą niedzielę, Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, 12 kwietnia, Msze Święte o godz. 6:00, 10:00, 12:00, 15:00, 17:00 i 19:00 /liczba wiernych w kościele – do 5 osób/.