2020.04.12 – Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Rok A

12 kwietnia 2020 r.

  1. Miłość ostatecznie zwycięża śmierć, zatem przyobleczmy nasze życie w zwycięską miłość Ojca i jej doświadczajmy. Grzech i jego owoc, to znaczy śmierć, nie jest już w stanie zagrodzić nam drogi do domu Ojca. Przez Jezusa w Duchu Świętym mamy na zawsze otwarty dostęp do Ojca. Niech to będzie najlepsze wielkanocne życzenie: aby każdy z nas doświadczył i przyjął tę zwycięską miłość Boga Ojca. Ogarnięci Bożą miłością, dzielmy się tym darem z naszymi braćmi. Potrzeba bowiem tej miłości w każdym wymiarze naszego życia, zwłaszcza społecznym i narodowym.
  2. Pragnę podziękować wszystkim za przygotowanie naszego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich: za jego posprzątanie, za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, za przygotowanie Grobu Pańskiego i liturgii na czas Triduum Paschalnego. Niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski.
  3. W dzisiejszą Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, 12 kwietnia, Msze Święte o godz. 6:00 – Msza św. rezurekcyjna, 10:00, 12:00, 15:00, 17:00 i 19:00 /liczba wiernych w kościele – do 5 osób/.
  4. W Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy, 13 kwietnia, przypada drugi dzień świąt. Msze święte o godz. 8:00, 9:00, 10:00, 11:00, 12:00, 13:00 i 14:00 /liczba wiernych w kościele – do 5 osób/.
  5. W Środę w Oktawie Wielkanocy, 15 kwietnia, o godz. 18:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy /liczba wiernych w kościele – do 5 osób/.
  6. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę wielkanocną. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek w Oktawie Wielkanocy, 17 kwietnia, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  7. W Sobotę w Oktawie Wielkanocy, 18 kwietnia, o godz. 18:00 będzie celebrowana pierwsza Msza św. z Niedzieli Miłosierdzia Bożego /liczba wiernych w kościele – do 5 osób/.
  8. Przyszłą niedzielę, 19 kwietnia – drugą Niedzielę Wielkanocy – będziemy obchodzili jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Niedziela ta zainauguruje również Tydzień Miłosierdzia.
  9. W przyszłą niedzielę, 19 kwietnia, Msze św. o godz. 8:00, 9:00, 10:00, 12:00, 13:00, 15:00 i 18:00 /liczba wiernych w kościele – do 5 osób/.
  10. Chrystus swoją śmiercią na krzyżu przyniósł nam, słabym i grzesznym, siłę zwycięstwa. Zwycięstwa życia nad śmiercią, łaski nad grzechem, wieczności nad tym o przemijające. On otworzył bramy nieba i daje możliwość wejścia tym, którzy biorą swój krzyż i Go naśladują. Życzę, aby doświadczenie Zmartwychwstania stało się udziałem każdego z Was.