2020.04.26 – Ogłoszenia duszpasterskie

3 Niedziela Wielkanocy

Niedziela Biblijna

Rok A

26 kwietnia 2020 r.

 1. W trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywa kierowana do każdego wierzącego. Pismo Święte, zwłaszcza księgi Nowego Testamentu, przybliżają nam Chrystusa jako naszego Pana i Mistrza. Nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną oraz w ciągu tego rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego, rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza zawarte w Ewangeliach
 2. Serdecznie dziękuję mieszkańcom miejscowości Milewo za sprzątanie naszego kościoła oraz za ofiary na kwiaty. Serdecznie proszę mieszkańców miejscowości Dorsze o przejęcie kolejki sprzątania naszej świątyni.
 3. Dzisiaj Msze święte są celebrowane o godz. 8:00, 10:00, 12:00, 15:00 i 18:00. /liczba wiernych w kościele – do 20 osób/
 4. W środę, 29 kwietnia, przypada święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy. Tak dalece wyróżniała się czynną miłością do Kościoła Chrystusowego i świadectwem o Jego krzyżu, że nadano jej tytuł doktora Kościoła. A w 1999 roku Święty Jan Paweł II ustanowił ją patronką Europy. Wieczorną Mszę Świętą o godz. 18:00 poprzedzimy Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. /liczba wiernych w kościele – do 20 osób/
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 6. W piątek, 1 maja, przypada pierwszy piątek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7:30 i 18:00 odprawione zostanie nabożeństwo, podczas którego będziemy odmawiali Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. /liczba wiernych w kościele – do 20 osób/. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej będzie w następujących godzinach: o godz. 7:00 i o godz. 17:00. Odwiedziny tych chorych, którzy wyrażą na to chęć, z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności, od godz. 9:00. /tel. 87 629 84 26; tel. 508 095 535/
 7. W piątek rozpoczniemy maryjny miesiąc – maj. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii i na nabożeństwie majowym. /liczba wiernych w kościele – do 20 osób/. W szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Bogu i braciom. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali codziennie o godz. 17:30. Zadbajmy też o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, na różaniec czy wieczorny Apel Jasnogórski.
 8. W pierwszą sobotę miesiąca, 2 maja, uczcimy Niepokalane Serce Maryi. Z tej okazji zostanie odprawiona o godz. 7:30 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. /liczba wiernych w kościele – do 20 osób/
 9. W sobotę, 2 maja, o godz. 18:00 będzie celebrowana pierwsza Msza św. z 4 Niedzieli Wielkanocy. /liczba wiernych w kościele – do 20 osób/
 10. Tego dnia o godz. 19:00 rozpocznie się nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca, na które serdecznie zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej. /liczba wiernych w kościele – do 20 osób/
 11. W przyszłą niedzielę, 3 maja, przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. Tak zwana Niedziela Dobrego Pasterza rozpocznie Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Z tej racji będziemy prosili Boga, aby i w naszej wspólnocie parafialnej znaleźli się chętni do pracy w Kościele, bo żniwo jest wielkie, ale robotników coraz mniej.
 12. W 4 Niedzielę Wielkanocy, 3 maja, Msze Święte będą celebrowane o godz. 8:00, 10:00, 12:00, 15:00 i 18:00. /liczba wiernych w kościele – do 20 osób/
 13. 3 maja obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Ponieważ w tym roku przypada niedziela okresu Wielkanocy, uroczystość została przeniesiona na poniedziałek, 4 maja. Msze Święte tego dnia w naszym kościele będą sprawowane o godz. 8:00, 10:00 i 18:00. /liczba wiernych w kościele – do 20 osób/
 14. W dniach 7 – 9 maja (czwartek, piątek, sobota) planujemy 40-to godzinne Nabożeństwo Eucharystyczne. Nabożeństwo czterdziestogodzinne ma bardzo bogatą historię, symbolikę i tradycję. Nawiązuje do przebywania w grobie Jezusa przez 40 godzin. Liczba 40 jest często wymieniana w Biblii i zawsze oznacza święty czas. Przed rozpoczęciem nauczania Jezus przebywał na pustyni przez 40 dni, tyle samo czasu padał deszcz w trakcie potopu, Żydzi wędrowali przez pustynię przez 40 lat. Wybrany termin ma ułatwić wszystkim parafianom udział w adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Dlatego zachęcam do zaplanowania swych zajęć tak, aby choć przez krótki czas nawiedzić świątynię w czasie nabożeństwa adoracyjnego.