2020.05.03 – Ogłoszenia duszpasterskie

4 Niedziela Wielkanocy Dobrego Pasterza

Rok A

3 maja 2020 r.

  1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynają się też Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych pójść przemieniać serca innych, podjąć trudne zadania wobec współczesnego świata. Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących z sakramentów świętych.
  2. W naszym kościele nabożeństwo majowe jest celebrowane codziennie o godz. 17:30. Rodzinnie gromadźmy się na śpiewanie Litanii loretańskiej i na Różaniec.
  3. Dzisiaj Msze święte są celebrowane o godz. 8:00, 10:00, 12:00, 15:00 i 18:00. /liczba wiernych w kościele – do 20 osób; wierni zgromadzeni w kościele mają obowiązek zasłaniania twarzy i nosa/
  4. W poniedziałek, 4 maja, obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze Święte tego dnia w naszym kościele będą sprawowane o godz. 8:00, 10:00, 11:00 i 18:00. /liczba wiernych w kościele – do 20 osób; wierni zgromadzeni w kościele mają obowiązek zasłaniania twarzy i nosa/
  5. W środę, 6 maja, obchodzimy święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba, którzy czerpiąc moc z Chrystusa, udowodnili, że nawet słaby człowiek jest w stanie poświęcić się głoszeniu Ewangelii. Ich wstawiennictwu będziemy polecać powołanych do pracy w Kościele, zwłaszcza że w tym tygodniu trwają Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.
  6. W środę, 6 maja, zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz na wieczorną Eucharystię w intencji próśb i podziękowań o godz. 18:00. /liczba wiernych w kościele – do 20 osób; wierni zgromadzeni w kościele mają obowiązek zasłaniania twarzy i nosa/
  7. W dniach 7 – 9 maja (czwartek, piątek, sobota) odbędzie się 40-to godzinne Nabożeństwo Eucharystyczne. Wybrany termin ma ułatwić wszystkim parafianom udział w adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Dlatego zachęcam do zaplanowania swych zajęć tak, aby choć przez krótki czas nawiedzić świątynię w czasie nabożeństwa adoracyjnego. Przez te trzy dni adoracji modlimy się w następujących intencjach: o pogłębienie wiary w obecność Chrystusa w Najświętszej Eucharystii, o zahamowanie i oddalenie pandemii korona wirusa, o dar deszczu. /liczba wiernych w kościele – do 20 osób; wierni zgromadzeni w kościele mają obowiązek zasłaniania twarzy i nosa/
  8. W piątek, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Będziemy prosić Świętego Stanisława o wstawiennictwo, aby powołania kapłańskie, budzące się na polskiej ziemi, były naprawdę godne i święte. Msze Święte o godz. 10:00 i 18:00. /liczba wiernych w kościele – do 20 osób; wierni zgromadzeni w kościele mają obowiązek zasłaniania twarzy i nosa/
  9. W sobotę, 9 maja, o godz. 18:00 będzie celebrowana pierwsza Msza św. z 5 Niedzieli Wielkanocy. /liczba wiernych w kościele – do 20 osób; wierni zgromadzeni w kościele mają obowiązek zasłaniania twarzy i nosa/
  10. W 5 Niedzielę Wielkanocy, 10 maja, Msze Święte będą celebrowane o godz. 8:00, 10:00, 12:00, 15:00 i 18:00. /liczba wiernych w kościele – do 20 osób; wierni zgromadzeni w kościele mają obowiązek zasłaniania twarzy i nosa/