2020.05.17 – Ogłoszenia duszpasterskie

6 Niedziela Wielkanocy

Rok A

17 maja 2020 r.

 1. Od dzisiejszej niedzieli, 17 maja, zmienią się zasady bezpieczeństwa dotyczące min. limitu osób w miejscach kultu religijnego. W kościele na 1 osobę będzie przypadało 10 m2 W związku z tym w naszym kościele będzie mogło przebywać w czasie liturgii i nabożeństw do 30 osób.
 2. Serdecznie dziękuję mieszkańcom miejscowości Dorsze za sprzątanie naszego kościoła oraz za ofiary na kwiaty. Serdecznie proszę mieszkańców miejscowości Iwaśki o przejęcie kolejki sprzątania naszej świątyni.
 3. Trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej. W naszym kościele odprawiamy je o godz. 17:30. Rodzinnie gromadźmy się na śpiewanie Litanii loretańskiej i na odmawianie o godz. 20:30 Różańca.
 4. Dzisiaj Msze święte są celebrowane o godz. 8:00, 10:00, 12:00, 15:00 i 18:00. /liczba wiernych w kościele – do 30 osób; wierni zgromadzeni w kościele mają obowiązek zasłania nosa i ust/
 5. W poniedziałek, 18 maja, przypada 100-rocznica urodzin św. Jana Pawła II. O godz. 15:00 Msza św. jako dziękczynienie za życie i pontyfikat św. Jana Pawła II, poprzedzona Koronką do Bożego Miłosierdzia; o godz. 20:30 modlitwa różańcowa; o godz. 21:00 Apel Jasnogórski. Ci, którzy nie będą uczestniczyli w Apelu Jasnogórskim, w kościele, niech łączą się z Jasną Górą poprzez Telewizję TRWAM. Zachęcam do odmówienia Różańca św. w gronie rodziny. W domu rodzinnym warto zrobić wystawę pamiątek związanych ze św. Janem Pawłem II. /liczba wiernych w kościele – do 30 osób; wierni zgromadzeni w kościele mają obowiązek zasłania nosa i ust/
 6. W trzeci poniedziałek miesiąca, tj. 18 maja, zapraszam członków Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa na Mszę św. o godz. 18:00 ku czci Ducha Świętego o dary i owoce Ducha Świętego. /liczba wiernych w kościele – do 30 osób; wierni zgromadzeni w kościele mają obowiązek zasłania nosa i ust/
 7. W środę, 20 maja, naszym parafialnym zwyczajem o godz. 18:00 gromadzimy się na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz Mszy Świętej. Przez Jej wstawiennictwo zanosimy modlitwy o ustanie pandemii korona wirusa, o urodzaje, o deszcz. /liczba wiernych w kościele – do 30 osób; wierni zgromadzeni w kościele mają obowiązek zasłania nosa i ust/
 8. W piątek, 22 maja, rozpoczynamy nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego.
 9. W sobotę, 23 maja, o godz. 18:00 będzie celebrowana pierwsza Msza św. z 7 Niedzieli Wielkanocy. /liczba wiernych w kościele – do 30 osób; wierni zgromadzeni w kościele mają obowiązek zasłania nosa i ust/
 10. W przyszłą niedzielę, 24 maja, przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 11. W 7 Niedzielę Wielkanocy, 24 maja, Msze Święte będą celebrowane o godz. 8:00, 10:00, 12:00, 15:00 i 18:00. /liczba wiernych w kościele – do 30 osób; wierni zgromadzeni w kościele mają obowiązek zasłania nosa i ust/
 12. Modlitwy o urodzaje połączone z poświęceniem pól. Mimo wprowadzonych restrykcji związanych z pandemią koronawirusa kontynuujemy tradycję modlitw o urodzaje, którym towarzyszy obrzęd poświęcenia pól. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią, w poszczególne dni sprawować będziemy Mszę św. w kościele z udziałem mieszkańców jednej miejscowości. W danym dniu, ksiądz w asyście dwóch wybranych osób udaje się do danej miejscowości i przeprowadza obrzęd poświęcenia pól.
 13. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Barbarę Pawłowską z Piętek. Polećmy naszą zmarłą siostrę miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek…