2020.05.24 – Ogłoszenia duszpasterskie

 

7 Niedziela Wielkanocy

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Rok A

24 maja 2020 r.

 

 1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). Tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami i przygotować nam miejsce.
 2. Trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej. W naszym kościele odprawiamy je o godz. 17:30. Rodzinnie gromadźmy się na śpiewanie Litanii loretańskiej i na odmawianie o godz. 20:30 Różańca.
 3. Dzisiaj Msze święte są celebrowane o godz. 8:00, 10:00, 12:00, 15:00 i 18:00. /liczba wiernych w kościele – do 30 osób; wierni zgromadzeni w kościele mają obowiązek zasłania nosa i ust/
 4. We wtorek, 26 maja, obchodzimy wspomnienie św. Filipa Nereusza (1515-1595), wychowawcy młodzieży i opiekuna ludzi chorych, którym poświęcił się bez reszty.
 5. We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, dziękujmy Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym życiu.
 6. W środę, 27 maja, naszym parafialnym zwyczajem o godz. 18:00 gromadzimy się na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz Mszy Świętej. Przez Jej wstawiennictwo zanosimy modlitwy o ustanie pandemii korona wirusa, o urodzaje, o deszcz. /liczba wiernych w kościele – do 30 osób; wierni zgromadzeni w kościele mają obowiązek zasłania nosa i ust/
 7. W czwartek, 28 maja, przypada 39. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o jego szybką beatyfikację.
 8. W piątek, 29 maja, wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej (1865-1939), założycielki Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, zwanych urszulankami szarymi, wielkiej wychowawczyni i opiekunki dzieci i młodzieży.
 9. W sobotę, 30 maja, o godz. 18:00 będzie celebrowana Msza św. z Wigilii Zesłania Ducha Świętego. Po Mszy św. okolicznościowe nabożeństwo do Ducha Świętego. /liczba wiernych w kościele – do 30 osób; wierni zgromadzeni w kościele mają obowiązek zasłania nosa i ust/
 10. W przyszłą niedzielę, 31 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. /liczba wiernych w kościele – do 30 osób; wierni zgromadzeni w kościele mają obowiązek zasłania nosa i ust/
 11. W Niedzielę Zesłania Ducha Świętego, 31 maja, Msze Święte będą celebrowane o godz. 8:00, 10:00, 12:00, 15:00 i 18:00. /liczba wiernych w kościele – do 30 osób; wierni zgromadzeni w kościele mają obowiązek zasłania nosa i ust/