2020.05.31 – Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Rok A

31 maja 2020 r.

 1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. On umacnia to co słabe, prostuje to co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Tylko otwórzmy się na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.
 2. Dzisiaj Msze święte są celebrowane o godz. 8:00, 10:00, 12:00, 15:00 i 18:00. /wierni zgromadzeni w kościele mają obowiązek zasłania nosa i ust/
 3. Serdecznie dziękuję mieszkańcom miejscowości Iwaśki za sprzątanie naszego kościoła oraz za ofiary na kwiaty. Serdecznie proszę mieszkańców miejscowości Marcinowo o przejęcie kolejki sprzątania naszej świątyni.
 4. Jutro, w poniedziałek, 1 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, Głównej Patronki Diecezji Ełckiej. Msze św. o godz. 10:00 i 18:00. /wierni zgromadzeni w kościele mają obowiązek zasłania nosa i ust/
 5. Jutro obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Módlmy się o czyste i dobre serca dla dzieci, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach. Msze św. o godz. 10:00 i 18:00. /wierni zgromadzeni w kościele mają obowiązek zasłania nosa i ust/
 6. Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godz. 17:30 będziemy odprawiali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. /wierni zgromadzeni w kościele mają obowiązek zasłania nosa i ust/
 7. W środę, 3 czerwca, przypada wspomnienie św. Karola Lwangi i jego towarzyszy (†1886), męczenników z Ugandy w Afryce, którzy oddali życie dla Chrystusa.
 8. W środę, 3 czerwca, zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz na wieczorną Eucharystię o godz. 18:00. /wierni zgromadzeni w kościele mają obowiązek zasłania nosa i ust/
 9. W czwartek, 4 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też diakonów i kleryków naszej diecezji, którzy przygotowują się do kapłaństwa.
 10. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 11. W pierwszy czwartek miesiąca, 4 czerwca, dziękujemy za dar Eucharystii oraz modlimy się o nowe powołania kapłańskie, do życia konsekrowanego, misyjnego oraz do sakramentalnego małżeństwa, a także w intencji naszej młodzieży o dobre rozeznanie swojego powołania. Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się w naszym kościele po Mszy św. o godz. 7:30 i będzie trwała do godz. 18:00. /wierni zgromadzeni w kościele mają obowiązek zasłania nosa i ust/
 12. W piątek, 5 czerwca, przypada pierwszy piątek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7:30 i 18:00 odprawione zostanie nabożeństwo, podczas którego będziemy odmawiali Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. /wierni zgromadzeni w kościele mają obowiązek zasłania nosa i ust/. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej: od godz. 7:00 i od godz. 17:00. Odwiedziny tych chorych, którzy wyrażą na to chęć, z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności, od godz. 9:00.
 13. W piątek, 5 czerwca, wspomnienie św. Bonifacego (673-754), biskupa i męczennika, benedyktyna, wielkiego misjonarza i apostoła Niemiec.
 14. W pierwszą sobotę miesiąca, 6 czerwca, uczcimy Niepokalane Serce Maryi. O godz. 7:30 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. /wierni zgromadzeni w kościele mają obowiązek zasłania nosa i ust/
 15. W sobotę, 6 czerwca, o godz. 18:00 będzie celebrowana Msza św. z Niedzieli Uroczystości Najświętszej Trójcy. /wierni zgromadzeni w kościele mają obowiązek zasłania nosa i ust/
 16. Tego dnia o godz. 19:00 rozpocznie się pierwszosobotnie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej, na które serdecznie zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej. /wierni zgromadzeni w kościele mają obowiązek zasłania nosa i ust/
 17. W przyszłą niedzielę, 7 czerwca, będziemy obchodzili Uroczystość Najświętszej Trójcy. Msze Święte będą celebrowane o godz. 8:00, 10:00, 12:00, 15:00 i 18:00. /wierni zgromadzeni w kościele mają obowiązek zasłania nosa i ust/
 18. W przyszłą niedzielę, 7 czerwca, przypada pierwsza niedziela miesiąca. Pół godziny przed każdą Mszą św. modlimy się za naszych bliskich zmarłych modlitwą wspominkową.
 19. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Jadwigę Zarzecką z Milewa oraz śp. Krzysztofa Nozdrowatow z Mikołajek. Polećmy naszych zmarłych miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek…