2020.06.07 – Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Uroczystość Najświętszej Trójcy

Rok A

7 czerwca 2020 r.

 1. Miesiąc czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godz. 17:30 odprawiamy nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa.
 2. Dzisiaj Msze święte są celebrowane o godz. 8:00, 10:00, 12:00, 15:00 i 18:00.
 3. W poniedziałek, 8 czerwca, obchodzimy wspomnienie św. Jadwigi (1374-1399), królowej, która poświęciła swe życie dla narodu polskiego i litewskiego.
 4. W środę, 10 czerwca, zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz na wieczorną Eucharystię o godz. 18:00.
 5. W najbliższy czwartek, 11 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszej parafii. Udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. W Uroczystość Bożego Ciała będziemy celebrowali Msze Święte w naszym kościele o godz. 8:00, 10:00, 12:00 i 18:00.
 6. W czasie pandemii organizowanie procesji po ulicach miast oraz wsi jest zabronione. Procesję Bożego Ciała możemy zorganizować jedynie na terenie przykościelnym, wokół kościoła. Po Mszy św. o godz. 12:00 ruszy procesja, która będzie przychodziła 4-krotnie do 1 ołtarza zatrzymując się i odmawiając poszczególne modlitwy. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. Wierni idący w procesji powinni zachować nakazane odstępy. Bardzo proszę o pomoc w zorganizowaniu procesji: krzyż z latarniami, jeden feretron, ołtarzyk Najświętszego Serca Pana Jezusa, dziewczynki sypiące kwiatki oraz baldachim.
 7. Istotą Uroczystości i oktawy Bożego Ciała jest uwielbienie Jezusa Eucharystycznego obecnego w Najświętszym Sakramencie. Księża Biskupi zachęcają, aby to uwielbienie dokonało się w dniu Uroczystości oraz przez całą oktawę Bożego Ciała. Ze względu na brak możliwości zorganizowania w pełni procesji Eucharystycznej, w której zawsze wierni manifestują swoją wiarę nasi Księża Biskupi proponują, aby w dzień Uroczystości Bożego Ciała i przez cała oktawę zorganizować adorację Najświętszego Sakramentu dla wiernych poszczególnych ulic czy miejscowości parafii. Program adoracji Najświętszego Sakramentu od uroczystości do zakończenia oktawy Bożego Ciała będzie umieszczony na tablicy ogłoszeń oraz stronie internetowej naszej parafii: parafiakalinowo.pro
 8. W oktawie Bożego Ciała odbędą się uroczystości Pierwszej Komunii świętej indywidualnie i w małych grupach.
 9. W sobotę, 13 czerwca, wspomnienie św. Antoniego z Padwy (1195-1231), franciszkańskiego prezbitera i doktora Kościoła, jednego z najbardziej czczonych świętych.
 10. W sobotę, 13 czerwca, o godz. 18:00 będzie celebrowana Msza św. z 11 Niedzieli Zwykłej. /wierni zgromadzeni w kościele mają obowiązek zasłania nosa i ust/
 11. W przyszłą 11 Niedzielę Zwykłą, 14 czerwca, Msze Święte będą celebrowane o godz. 8:00, 10:00, 12:00, 15:00 i 18:00. /wierni zgromadzeni w kościele mają obowiązek zasłania nosa i ust/
 12. Księża Biskupi przypominają, że epidemia nie ustała i w dalszym ciągu obowiązują zasady ochrony sanitarnej. Oprócz limitu wiernych, który został zniesiony należy: zachowywać odstępy wiernych w ławkach, dezynfekować ręce przed Mszą św., dezynfekować konfesjonały, przypominają o obowiązku zakrywania twarzy i nosa w kościele, także przez służbę liturgiczną; nie używamy wody święconej w kropielnicach; nadzwyczajni szafarze Komunii św. nadal nie mogą pełnić swojej posługi; Komunia św. ma być dostępna zarówno na rękę, jak i do ust, według prośby wiernych (to wskazanie jest aktualne także bez epidemii); w I piątek miesiąca można odwiedzać chorych, którzy tego chcą.