2020.06.14 – Ogłoszenia duszpasterskie

11 Niedziela Zwykła

Rok A

14 czerwca 2020 r.

 1. Przeżywamy czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godz. 17:30 odprawiamy nabożeństwa czerwcowe.
 2. Dzisiaj Msze święte są celebrowane o godz. 8:00, 10:00, 12:00, 15:00 i 18:00.
 3. Trwa oktawa Bożego Ciała. Istotą oktawy Bożego Ciała jest uwielbienie Jezusa Eucharystycznego obecnego w Najświętszym Sakramencie. Przez cztery odbędzie w naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu. Program adoracji Najświętszego Sakramentu w oktawie Bożego Ciała jest umieszczony na tablicy ogłoszeń oraz stronie internetowej naszej parafii: www.parafiakalinowo.pro
 4. Serdecznie dziękuję mieszkańcom miejscowości Marcinowo za sprzątanie naszego kościoła oraz za ofiary na kwiaty. Serdecznie proszę mieszkańców miejscowości Piętki o przejęcie kolejki sprzątania naszej świątyni.
 5. W trzeci poniedziałek miesiąca, tj. 15 czerwca, zapraszam członków Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa na Mszę św. o godz. 18:00 ku czci Ducha Świętego o dary i owoce Ducha Świętego.
 6. W środę, 17 czerwca, przypada wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego (1845-1916), zakonnika, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi i pragnąc przywrócić im godność; uczył, że trzeba być „dobrym jak chleb”.
 7. W środę, 17 czerwca, kierujemy nasze serca ku Matce Bożej Nieustającej Pomocy podczas nowenny o godz. 18:00. Zaraz po tym nabożeństwie celebrujemy Eucharystię w kolejny dzień oktawy Bożego Ciała.
 8. W czwartek, 18 czerwca, zakończenie tradycyjnej oktawy uroczystości Bożego Ciała. Po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18:00 wyruszy procesja eucharystyczna wokół kościoła. Po procesji obrzęd błogosławieństwa wianków i ziół.
 9. W piątek, 19 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o godz. 7:30 i 18:00. Tego dnia post nie obowiązuje z racji uroczystości kościelnej.
 10. W sobotę, 20 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcam czcicieli Matki Najświętszej do udziału we Mszy św. o godz. 7:30.
 11. W sobotę, 20 czerwca, o godz. 18:00 będzie celebrowana Msza św. z 12 Niedzieli Zwykłej.
 12. W przyszłą niedzielę, 21 czerwca, Msze Święte będą celebrowane o godz. 8:00, 10:00, 12:00, 15:00 i 18:00.
 13. Księża Biskupi przypominają, że epidemia nie ustała i w dalszym ciągu obowiązują zasady ochrony sanitarnej. Oprócz limitu wiernych, który został zniesiony należy: zachowywać odstępy wiernych w ławkach, dezynfekować ręce przed Mszą św., dezynfekować konfesjonały, przypominają o obowiązku zakrywania twarzy i nosa w kościele, także przez służbę liturgiczną; nie używamy wody święconej w kropielnicach; nadzwyczajni szafarze Komunii św. nadal nie mogą pełnić swojej posługi; Komunia św. ma być dostępna zarówno na rękę, jak i do ust, według prośby wiernych (to wskazanie jest aktualne także bez epidemii); w I piątek miesiąca można odwiedzać chorych, którzy tego chcą.