2020.07.05 – Ogłoszenia duszpasterskie

14 Niedziela Zwykła

Rok A

5 lipca 2020 r.

  1. W poniedziałek, 6 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej (1863-1922), dziewicy i zakonnicy, która założyła pismo „Echo Afryki” oraz instytut zakonny pod nazwą Sodalicja św. Piotra Klawera, patronki dzieł misyjnych w Polsce.
  2. W środę, 8 lipca, wspomnienie św. Jana z Dukli (1414-1484), prezbitera, niezwykle gorliwego franciszkanina, związanego z Krosnem, ze Lwowem i z Poznaniem; słynął z wiedzy teologicznej i daru prorokowania.
  3. W środę, 8 lipca, powierzymy naszą codzienność Matce Bożej Nieustającej Pomocy podczas nowenny o godz. 18:00.
  4. W sobotę, 11 lipca, obchodzimy święto Świętego Benedykta (480-547), opata, patrona Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury. Z tej racji papież Święty Paweł VI w 1964 roku ogłosił Świętego Benedykta głównym patronem Europy. Ora et labora – Módl się i pracuj! – to sposób Świętego Benedykta na dobre chrześcijańskie życie. Do Polski benedyktyni przybyli wraz ze Świętym Wojciechem (†997). Najbardziej znanym opactwem benedyktyńskim jest u nas Tyniec.
  5. W sobotę, 11 lipca, o godz. 18:00 będzie celebrowana pierwsza Msza św. z 15 Niedzieli Zwykłej.
  6. W przyszłą niedzielę, 12 lipca, będziemy zbierać ofiary na prace wykończeniowe budowy domu parafialnego z kaplicą pogrzebową.
  7. W następną niedzielę, 12 lipca, zapraszam członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej oraz Parafialnej Rady Ekonomicznej na spotkanie w domu parafialnym, które rozpocznie się o godz. 14:00.
  8. W przyszłą niedzielę, 12 lipca, o godz. 18:00 będzie celebrowana Msza św. na zakończenie posługi duszpasterskiej Księdza Proboszcza.