2018.11.25 – Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

 1. Dziś, w niedzielę Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, po Mszy Świętej o godz. 10:00 wystawiamy Najświętszy Sakrament i odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12:00, po Mszy św. o godz. 12:00 zapraszam na spotkanie formacyjne dzieci z klas II i III oraz ich rodziców w ramach przygotowania do pierwszego spotkania Chrystusa w sakramencie pokuty i pojednania oraz przez Komunię świętą w Eucharystii.
 3. Dzisiaj zbieramy ofiary pieniężne na Wyższe Seminarium Duchowne w Ełku.
 4. W środę, 28 listopada, o godz. 18:00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Po niej Msza św. w intencji próśb i podziękowań nowenny.
 5. W piątek, 30 listopada, przypada Święto św. Andrzeja (I w.), Apostoła, brata św. Piotra, jednego z najbliższych uczniów Pana Jezusa, szczególnie jest czczony w Kościele prawosławnym.
 6. W piątek, 30 listopada, zapraszam młodzież bierzmowaną, młodzież kandydującą do sakramentu bierzmowania, ich rodziców oraz dorosłych na nabożeństwo adoracyjne o godz. 19:00. Będzie to wspaniała okazja wejścia w okres Adwentu.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca, 1 grudnia, uczcimy Niepokalane Serce Maryi. Z tej okazji zostanie odprawiona o godz. 7:30 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
 8. W sobotę, 1 grudnia, o godz. 18:00 będzie celebrowana pierwsza Msza św. z I Niedzieli Adwentu.
 9. Tego dnia o godz. 19:00 rozpocznie się nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca, na które serdecznie zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej.
 10. W przyszłą niedzielę, 2 grudnia, przypada pierwsza niedziela miesiąca. Pół godziny przed każdą Mszą św. modlimy się za naszych bliskich zmarłych modlitwą wypominkową.
 11. W niedziel, 2 grudnia, zapraszam młodzież, która 17 listopada 2018 r. otrzymała Sakrament Bierzmowania, na spotkanie po Mszy św. o godz. 12:00.
 12. W przyszłą niedzielę, 2 grudnia, rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i okres Adwentu – czas radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo nastawieni.
 13. W następną niedzielę, I Niedzielę Adwentu, 2 grudnia, rozpoczną się w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe, które będą trwały do wtorku, 4 grudnia.
 14. Pan Organista rozpoczął rozwożenie opłatków na stół wigilijny do wszystkich rodzin naszej parafii. Ofiary, jakie złożycie na jego ręce niech będą wyrazem naszej życzliwości i wdzięczności za jego posługę w naszej parafii. Chciałbym podać porządek rozwożenia opłatków wigilijnych w tym tygodniu od godz. 9:00: poniedziałek (26 listopada) – Milewo (osiedle bloki) i Maże; wtorek (27 listopada) – Skomętno Wielkie; środa (28 listopada) – Piętki (wieś); czwartek (29 listopada) – Piętki (osiedle bloki oraz domy bliźniacze aż do rodziny Żmijewskich); piątek (30 listopada) – Krzyżewo; sobota (1 grudnia) – Kalinowo osiedle (bloki nr 10 i 12).
 15. W tym tygodniu będę kontynuował odwiedziny w rodzinach naszej parafii, aby zbierać pieniądze na wykończenie budowy domu parafialnego z kaplicą pogrzebową. W wyznaczony dzień będę odwiedzał parafian jednej miejscowości. Nie ma wyznaczonej wysokości składki. Jest to dobrowolna ofiara każdej rodziny na kontynuację budowy. Chciałbym podać porządek odwiedzin w tym tygodniu: poniedziałek (26 listopada) od godz. 15:00 – Kalinowo, ul. Szkolna i ul. Osiedlowa – domy jednorodzinne; wtorek (27 listopada) od godz. 13:00 – Kalinowo, ul. Polna i ul. Sportowa (początek od rodziny Raczkowskich); środa (28 listopada) od godz. 14:00 – Kalinowo, ul. Kajki (początek od rodziny Maksimczyk); czwartek (29 listopada) od godz. 14:00 – Kalinowo, ul. M. Konopnickiej (początek od rodziny Imko); piątek (30 listopada) od godz. 14:00 – Kalinowo, ul. Mazurska (od Państwa Jaworowskich do Państwa Dobrydnio-Drozd).