2018.12.30 – Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

 1. Dzisiejsza niedziela kieruje nasz wzrok w stronę Świętej Rodziny z Nazaretu. Liturgia zaprasza nas nie tylko do zawierzenia naszych najbliższych Jezusowi, Matce Bożej i św. Józefowi, ale nade wszystko do kształtowania codziennego życia na wzór Świętej Rodziny. Przeżyjmy ten dzień, poświęcając więcej uwagi naszym najbliższym, aby świętowanie niedzieli było czasem prawdziwie dla Boga i rodziny.
 2. Dzisiaj zapraszam członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej oraz Ekonomicznej na spotkanie opłatkowe, które rozpocznie się o godz. 15:00.
 3. Jutro, 31 grudnia, ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszam na Eucharystię oraz na specjalne nabożeństwo o godz. 18:00, podczas którego będziemy dziękowali Panu Bogu za dar czasu i upraszali łaski na dni nowego roku 2019.
 4. We wtorek, 1 stycznia, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte o godz. 8:00, 10:00 i 12:00. Rozpocznijmy nowy rok 2019, upraszając orędownictwa Bożej i naszej Matki. Tego dnia w łączności z Kościołem powszechnym będziemy modlili się o pokój na świecie.
 5. W środę, 2 stycznia, wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego (329-379) i Grzegorza z Nazjanzu (ok. 330-ok. 390), biskupów Kościoła wschodniego, wielkich pisarzy i obrońców wiary, ogłoszeni doktorami Kościoła, za życia złączeni wielką przyjaźnią.
 6. W środę, 2 stycznia, o godz. 18:00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Po niej Msza św. w intencji próśb i podziękowań nowenny.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek oraz pierwsza sobota miesiąca.
 8. W pierwszy czwartek miesiąca, 3 stycznia, dziękujemy za dar Eucharystii oraz modlimy się o nowe powołania kapłańskie, do życia konsekrowanego, misyjnego oraz do sakramentalnego małżeństwa, a także w intencji naszej młodzieży o dobre rozeznanie swojego powołania. Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się w naszym kościele po Mszy św. o godz. 7:30 i potrwa do godz. 18:00.
 9. W piątek, 4 stycznia, przypada pierwszy piątek miesiąca. Po każdej Mszy św. odprawione zostanie nabożeństwo, podczas którego będziemy odmawiali Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu, na którą zapraszam szczególnie członków wspólnoty Rodziny Serca Jezusowego. Odwiedziny chorych rozpoczną się od godz. 9:00.
 10. W piątek, 4 stycznia, zapraszamy do GOK-u w Kalinowie o godz. 18:00 na koncert kolęd w wykonaniu ełckich artystów.
 11. W pierwszą sobotę miesiąca, 5 stycznia, uczcimy Niepokalane Serce Maryi. Z tej okazji zostanie odprawiona o godz. 7:30 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
 12. W sobotę, 5 stycznia, o godz. 18:00 będzie celebrowana pierwsza Msza św. z Uroczystości Objawienia Pańskiego.
 13. Tego dnia o godz. 19:00 rozpocznie się nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca, na które serdecznie zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej.
 14. W przyszłą niedzielę, 6 stycznia, przypada pierwsza niedziela miesiąca. Pół godziny przed każdą Mszą św. modlimy się za naszych bliskich zmarłych modlitwą wypominkową.
 15. W przyszłą niedzielę, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Tradycyjne błogosławieństwo kredy oraz wody podczas wszystkich Mszy Świętych.
 16. Dzisiaj przed kościołem prowadzona jest zbiórka na Ninę. Nina cierpi na dysplazję metatropiczną, bardzo rzadką chorobę genetyczną. Dysplazja metatropiczna jest zaburzeniem szkieletowym i neurologicznym charakteryzującym się niskim wzrostem z nieprawidłowościami szkieletowymi i tonem hipotonicznym (bardzo słabe mięśnie całego ciała). Istnieje tylko 100 przypadków z dysplazją metatropiczną w całej historii medycyny, około 30 obecnie żyjących. Problemy szkieletowe związane z dysplazją metatropiczną obejmują nieprawidłową krzywiznę kręgosłupa zwaną kifoskoliozą. Inne problemy szkieletowe to deformacje stawów zwane przykurczami, które ograniczają ruch stawów w barkach, łokciach, biodrach i kolanach. To są bardzo bolesne objawy. Nina ma 9 miesięcy. Niestety nie jest w stanie siedzieć, pełzać, a nawet leżeć na brzuszku.
 17. Po 6 stycznia w naszej parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Pragnę odwiedzić moich Parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Kolęda ma także służyć lepszemu wzajemnemu poznaniu się. Niech to będzie okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach naszej parafii. Składane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na remont naszego kościoła (odnowienie malatury w prezbiterium oraz remont zakrystii).