WIELKI PIĄTEK MĘKI PAŃSKIEJ 10.04.2020 r.

W Wielki Piątek, 10 kwietnia, wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu ilości posiłków. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do rozpoczęcia 60. roku życia. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Początek Liturgii Męki Pańskiej o godz. 19:00 /liczba wiernych w kościele – do 5 osób/. Po liturgii będzie indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim przez całą noc.

Nabożeństwo pasyjne w kościołach z adoracją Krzyża poprzez ukazanie, bez podchodzenia i ucałowania. Drogi Krzyżowe przeżywane mogą być w domach poprzez transmisje medialne. W domach zachęcam również do Adoracji Krzyża, przy zapalonych świecach oraz do czytania Pisma św., a zwłaszcza opisu Męki Pańskiej według Ewangelii św. Jana /J 18,1 – 19,42/ – proszę, by czynili to Ojcowie rodzin.

Dzisiaj, o godz. 15:00, rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego.

Sakrament pokuty /sala w domu parafialnym – obok wejścia do kaplicy pogrzebowej/

od godz. 16:00 i od godz. 20:30