Z życia naszej parafii – Niedziela Misyjna

20 października 2019 roku – w Niedzielę Misyjną w tym nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym w naszej parafii Wniebowzięcia NMP w Kalinowie gościliśmy o. Mariusza i o. Antoniego ze Zgromadzenia Misjonarzy Afryki – Ojców Białych oraz p. Agatę ze Stowarzyszenia Przyjaciół Misjonarzy Afryki.

Ojcowie w czasie głoszenia homilii opisali pokrótce jak wyglądają misje w Afryce. W kościele została zorganizowana wystawa z przedmiotami przywiezionymi z tego zakątka ziemi. Można było zobaczyć i dotknąć skóry węża czy kosza do przenoszenia różnych rzeczy.

Po wyjściu z kościoła – w namiotach przygotowanych przez Przyjaciół Misjonarzy Afryki, można było podziwiać kolejne przedmioty misyjne. Dzieci miały okazję zobaczyć, jakimi zabawkami bawią się tam dzieci. Można było również napić się kawy oraz wesprzeć misję nabywając za dobrowolną ofiarę – w formie cegiełki afrykańską kawę, cukierki „bawółki’, książki czy różańce przygotowane przez misjonarzy.

Dziękujemy O. Mariuszowi, O. Antoniemu oraz Przyjaciołom Misjonarzy Afryki za przybycie do naszej parafii oraz przybliżenie nam celu Misji.