Bierzmowanie 2018

17 listopada 2018 roku 40 uczniów klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych przyjęło z rąk Jego Ekscelencji Ks. Biskupa Jerzego Mazura sakrament dojrzałości chrześcijańskiej.

Uroczysta Msza święta rozpoczęła się przed wejściem do świątyni błogosławieństwem młodzieży przez rodziców. Eucharystia rozpoczęła się wejściem procesji na czele z biskupem ełckim. Całość uświetniali kandydaci do bierzmowania poprzez czytanie Pisma Świętego, śpiewanie psalmu oraz modlitwę wiernych. Jednak elementem najważniejszym była homilia wygłoszona przez Jego Ekscelencję Ks. Biskupa Jerzego Mazura. Mówił młodzieży o tym, że w życiu każdego z nas najważniejsze są 3 słowa: „JEZU, UFAM TOBIE”. Jeżeli młodzi będą w to wierzyć, nic nie będzie im straszne, pokonają każdą trudną sytuację. Następnie młodzież otrzymała z rąk Biskupa Jerzego Mazura sakrament bierzmowania.

Przedstawiciele młodych oraz ich rodzice podziękowali biskupowi za udzielenie sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Słowa wdzięczności skierowali również do księdza proboszcza oraz katechetów, którzy poświęcili swój czas, aby przygotować ich do tej ważnej uroczystości.